ارسال پاسخ

اصول طراحی قالب در نرم افزار Mold Flow

۲ خرداد ۱۳۹۷
اصول طراحی قالب در نرم افزار Mold Flow

اصولا برای تولید قطعات پلاستیکی که به صورت سه بعدی هستند، از فرایند تزریق پلاستیک استفاده می شود. این فرآیند دارای ورودی های متعددی نظیر فشار تزریق، ابعاد قالب، چگونگی سیستم راهگاهی، دمای مذاب، دمای قالب و .. می باشد که همه این پارامترها بر روی خروجی این فرآیند که همان کیفیت قطعه است اثر می گذارند. بنابراین برای حصول بهترین طراحی و کاهش هزینه های ناشی از سعی و خطا در قالب سازی می بایست قبل از شروع به فرآیند ساخت اطلاعات جامعی از این فرآیند داشته باشیم.

امروزه قبل از ساخت قالب برای دستگاه تزریق می توان با شبیه سازی جریان مذاب در یک قالب فرضی ، نقاط ضعف قالب را شناسایی کرد و نسبت به اصلاح آن اقدامات صحیح را اعمال نمود. در زیر به مهمترین  اصول  طراحی قالب در  نرم افزار Mold Flow می پردازیم :

  1. جریان یک جهته و الگوی کنترل شده جریان :

برای هدایت انقباض قطعه در یک راستا ، جریان مذاب در قالب باید در یک راستا باشد. این بدان معنی است که جریان باید در یک سو حرکت کند و مسیر خود را تغییر ندهد.

  1. توازن جریان :

تمامی مسیرهای موجود در قالب بایستی در زمان یکسان و فشار برابر پر شوند. برای قالب های چند حفره ای این بدان معناست که تمامی حفره ها بایستی در یک زمان یکسان پر شوند. برای دستیابی به جریان متوازن ، دو نوع سیستم راهگاهی متوازن می توان تعریف نمود:

  • الف ) سیستم راهگاهی متوازن طبیعی که سیستم متوازن هندسی نیز نامیده می شود در این سیستم مسیرهای جریان از بوش تزریق تا قطعات در تمامی حفره های قالب برابر هستند.
  • ب ) سیستم راهگاهی متوازن مصنوعی که این سیستم توازن خود را به کمک تغییر سایز راهگاهها به دست می آورد . این عمل روش مناسب تری است .
  1. گرادیان فشار یکنواخت :

در حین پرشدن قطعه ، گرادیان فشار در سراسر آن بایستی یکنواخت باشد . گرادیان فشار نشانگر وجود عدم توازن در قالب است که در این صورت باید به رفع آن اقدام نمود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
همه حقوق این سایت متعلق به انجمن ملی صنایع پلاستیک است