ارسال پاسخ

راه اندازی سایت شبکه ملی آموزش صنعت پلاستیک/ ایجاد انگیزش مالی در کمیسیون

۱۰ اسفند ۱۳۹۵
راه اندازی سایت شبکه ملی آموزش صنعت پلاستیک/ ایجاد انگیزش مالی در کمیسیون
بیست و هفتمین جلسه کمیسیون آموزش انجمن ملی پلاستیک ایران با حضور علیرضا ترک نایب رییس کمیسیون و اعضای کمیسیون در امروز 10 اسفند 95 از ساعت 8 تا 10 در پژوهشگاه پلیمر ایران برگزار شد.

به گزارش اینپیا، دستور جلسه این کمیسیون عبارت بود از: اخبار پیش از دستور، معرفی واحد آموزش شرکت نکو بهینه ماشین (شاملو)، ارائه نحوه درج نیازهای سایت کمیسیون آموزش و گزارش نتیجه جلسات برگزار شده (دکتر مهرانپور، مهندس خاموشی)، تصمیم گیری مجدد در خصوص حضور افغان پلاست، ارزیابی و بازنگری طرح تحول آموزش در صنایع پلاستیک با توجه به پیشرفت های انجام شده و گزارش عملکرد کمیسیون آموزش در سال 95.

 

معرفی واحد آموزش شرکت نکوبهینه ماشین

علی شاملو، مدیر فروش شرکت نکوبهینه ماشین در ابتدای جلسه در رابطه فعالیت های واحد آموزش شرکت نکو بهینه ماشین گفت: شرکت NBM از سال 90 فعالیت آموزشی خود را در حوزه دستگاه تزریق پلاستیک شروع کرد، ما یک پکیج آموزشی را شروع کردیم به این صورت که وقتی دستگاه ها به فروش می رسد اپراتور را به صورت رایگان آموزش داده و این مباحث آموزشی به صورت منظم هر 3 ماه یکبار برگزار می کنیم.

 

 

وی افزود: تا اینکه از اوایل سال 93 با بررسی هایی که در شرکت انجام شد تصمیم گرفتیم با مرکز علمی کاربردی سازمان فنی حرفه ای همکاری داشته باشیم و پس از جلسات متعدد با مرکز علمی کاربردی سوله ای در اختیار ما قرار گرفت که متاسفانه این سوله بسیار نامناسب و قدیمی بود اما به هر ترتیب یک تفاهمنامه 2 ساله نوشته شد برای تجهیز سوله و دستگاه تزریق پلاستیک هم به صورت رایگان برای آموزش کارآموزان با استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای در این سوله قرار گرفت.

 

شاملو ادامه داد: هزینه های زیادی برای این برنامه های آموزشی پرداخت شد و بعد از مدتی دوره ها به صورت یکماهه تا دو ماهه و به صورت سرفصل بندی شده در بحث های مکانیک و برق ادامه پیدا کرد.

 

شرایط شرکت در کلاس های نکوبهینه ماشین

مدیر فروش شرکت نکوبهینه ماشین اظهار داشت: در حال حاضر سه دوره برگزار شده که علاقه مندان می توانند به صورت 100 درصد رایگان به سایت سازمان فنی و حرفه ای مراجعه کرده و ثبت نام کنند و همچنین دوره ها به صورت فشرده و یکماهه با ظرفیت 15 تا 20 نفر برگزار می شود.

 

وی افزود: ما در حال حاضر دوره های یک و دو روزه برگزار می کنیم و پیگیر این موضوع هستیم تا هر چه زودتر دوره های یکماهه برگزار شود، واحد آموزشی ما یک مباحث درون سازمانی دارد که برای خود پرسنل است و دوره های مختلف را برگزار می کند و به مشتریان خدمات ارائه می کند و همچنین یک تقویم آموزشی داریم که طبق آن جلو رفته و نیاز سنجی می کنیم و برنامه بعدی ما هم پرورش تکنسین است که فعلا در حد اپراتور دستگاه تزریق پلاستیک است که 6 سال کار کردیم در آن و سازمان فنی و حرفه ای پولی را به ما نداده در این مدت و نزدیک به 300 میلیون تومان تا کنون هزینه کردیم و دوره ها کاملا رایگان برگزار می شود.

 

تأکید بر ایجاد انگیزه مالی در کمیسیون آموزش

در ادامه جلسه مهشید غیاثی، از شرکت کیمیاران در رابطه با گزارش عملکرد کمیسیون آموزش در سال 95 گفت: با توجه به حضور کیمیاران در همه جلسات کمیسیون آموزش، به نظر ما بازخوردها و صحبت هایی که انجام شده دال بر این موضوع است که انگیزه های مالی در بحث کمیسیون آموزش باید پررنگ تر شود، یعنی باید بیشتر فکر شود که چه کانال هایی را به عنوان منابع مالی ایجاد کنیم و تا زمانی که انگیزه مالی نباشد کارها خوب پیش نمی رود.

 

 

وی افزود: نقطه ضعف ما در کمیسیون آموزش بحث انگیزش مالی است که باید از طرق مختلف از جمله شرکت هایی که حاضرند سرمایه گذاری کنند و همچنین استفاده از حق عضویت ها و حمایت های دیگر مثل شهرک های صنعتی که امسال قرار است تا 80 درصد حمایت کند و یا مثلا اتاق بازرگانی تهران پیشنهاد دادند که ما آماده ایم تا قسمت تخصصی خود را به دست انجمن ملی سپرده با یک بودجه مناسب که این ها فرصت های مناسبی است برای پیشرفت کارها.

 

امیدواریم شرکت های دیگر هم وارد کار شده و فعال تر شوند چرا که به هر حال هدف اصلی ما هماهنگی و هم فکری گروه ها است و این شبکه قوی نخواهد شد مگر اینکه انگیزه های مالی هم چاشنی کار شود تا این معضل حل شود و همه شرکت ها حضور پیدا کنند.

 


ترک در ادامه جلسه پیرامون این موضوع گفت: بخشی از کارها که روی زمین مانده را باید در خود کمیسیون پیش برده و پیشنهاد بنده این است که هرجا به کوچکترین مشکلی با تشکل ها برخوردیم بی تفاوت باشیم و مسیر خودمان را برویم زیرا تجربه به ما می گوید که ما را متاسفانه عقب انداخته اند.

 

معرفی سایت جدید کمیسیون آموزش

در ادامه جلسه علیرضا ترک، نایب رییس کمیسیون آموزش در رابطه با سایت جدید کمیسیون آموزش انجمن که بزودی راه اندازی خواهد شد گفت: یک بخش به نام همکاران آموزشی در این سایت تعریف شده است که هر شرکتی در آن یک صفحه داشته و در آن می تواند خود را معرفی و تقویم و لینک سایت خود را قرار دهد و در قسمت درباره ما در سایت هم دوباره اعضا و همکاران آموزشی معرفی می شوند و یک قسمت هم به عنوان تقویم آموزش تعریف شده است که در آن دوره هایی که با اعتبار انجمن برگزار می شود در این تقویم قرار می گیرد و در سایت هم تبلیغ می شود.

 

ترک در ادامه افزود: سه پیشنهاد دارم اول اینکه جاهایی که کار توقف می کند مثل کارگروه فیلم، کمیسیون وظایف کارگروه را پیش ببرد و دوم اینکه در مواردی که با انجمن به مشکل خوردیم خودمان کار را جلو برده و سوم اینکه در خصوص پیشنهاد انگیزش مالی هم فعالیت کنیم تا به نتایج خوبی برسیم.

 

حاضرین جلسه عبارت بود از : علیرضا ترک، مریم بوستانی، جواد هوبه فکر، ندا احمدی، مهشید غیاثی، نیما کرباسی زاده، ثریا عزتی، حامد عزیزی، سحر مومنی، میلاد مهرانپور، الهام زینالی، رویا مشایخی، علی شاملو و فرزانه علیرضایی.

 

گزارش: میلاد جانه


 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
همه حقوق این سایت متعلق به انجمن ملی صنایع پلاستیک است